Jak sprawdzić czy katalizator jest ceramiczny czy metalowy

Jaka jest średnica rury katalizatora w 1.6 16V ’97 z plastikowym kolektorem?? Myślałem, że znowu mi sie osłona termiczna odspawała, a tu w katalizatorze brzęczy No i musze nowy zakupić, bo żadnych strumienic ani puszek, rurek i innych wynalazków nie chcę. Teraz tylko się jeszcze zastanawiam, czy metalowy, czy ceramiczny??

Najbezpieczniejsza jest wymiana na nowy katalizator, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy on jest stuprocentowo sprawny, a kupno i montaż kosztuje tyle samo, co wymiana na nowy katalizator. Czy można przepalać katalizator? Większość katalizatorów ma wkład ceramiczny lub metalowy. Jest to dosyć delikatne urządzenie.

Katalizator ceramiczny czy metalowy?? (133158/45) – MotoNews.pl

Rodzaje katalizatorów. Na rynku spotkać możemy się zasadniczo z dwoma głównymi typami katalizatorów – katalizatory metalowe oraz ceramiczne. Te drugie są o wiele częściej spotykane. Katalizator metalowy zbudowany jest z niezwykle cienkiej, metalowej taśmy, wykonanej z żaroodpornej, chromoniklowej stali. Wykorzystywane są …

Również niezależnie od tego, czy wkład konwertera jest metalowy 1 czy ceramiczny, nie wolno w żaden sposób „korygować” obudowy katalizatora oraz wychodzących z niego rur na odcinku do pierwszego „zakrętu”. Nie takie LPG straszne. O kilka zdań wyjaśnienia prosi się jeszcze kwestia „LPG a katalizator”.

People Also Searches jak sprawdzić czy katalizator jest ceramiczny czy metalowy

Katalizator w Samochodzie ""Fakty i Mity" Video Answer

Leave a Comment