Czy można zamontować dodatkowy katalizator

Brak katalizatora w samochodzie może doprowadzić do otrzymania mandatu, ale również do odholowania auta na koszt jego użytkownika, bardzo prawdopodobny jest również nieowocny wynik z przeprowadzonego badania technicznego. Wysokość mandatu zależy od kraju, w którym go dostałeś.

A dodatkowy zarobek jest szczególnie kuszący dla nieuczciwych mechaników. … właściciel auta musi ponownie zamontować osadnik. A ten niestety nie jest tani! Brak katalizatora – ile kosztuje nowy? Nowy katalizator można kupić przede wszystkim w autoryzowanych stacjach obsługi. Tam niestety ceny przyprawiają o zawrót głowy!

Auto bez katalizatora – skutki, objawy, regulacje prawne

Samochód pozbawiony reaktora katalitycznego, czyli inaczej katalizatora, który powinien oryginalnie być zamontowany, poważnie zanieczyszcza środowisko, przyczyniając się do zwiększania liczby zachorowań na choroby serca czy płuc. Jest to element szczególnie ważny w obliczu coraz bardziej rygorystycznych norm czystości spalin.

Czy katalizator można wymontować samodzielnie? Demontaż zużytego katalizatora, a jednocześnie montaż nowego elementu, powinien zostać przeprowadzony w specjalistycznym warsztacie. Należy pamiętać, że wycięcie katalizatora i zastąpienie go zwykłą rurą czy strumienicą, jest też możliwe. Taki pojazd może mieć jednak problem z …

People Also Searches czy można zamontować dodatkowy katalizator

Jaki katalizator sportowy kupić? Jakie euro? Gdzie zamontować? Jakie cpsi? Video Answer

Leave a Comment