Czy kleił ktoś katalizator w samochodzie

Samochód pozbawiony reaktora katalitycznego, czyli inaczej katalizatora, który powinien oryginalnie być zamontowany, poważnie zanieczyszcza środowisko, przyczyniając się do zwiększania liczby zachorowań na choroby serca czy płuc. Jest to element szczególnie ważny w obliczu coraz bardziej rygorystycznych norm czystości spalin.

Jak działa katalizator, czy można go usunąć bezpiecznie ? Czy LPG niszczy katalizator? Na te pytania postaram sie odpowiedzieć Wam w tym odcinku.Łysy u Kicks…

Katalizator W Samochodzie – Zasada Działania, Objawy I …

Zasada działania katalizatora jest dość prosta. Spaliny przepływają przez powłokę aktywną, a zawarte w niej pierwiastki wiążą i zobojętniają szkodliwe składniki. W ten sposób do środowiska przedostają się związki nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Ważne jest natomiast, aby katalizator dobrze się rozgrzał.

Kilka miesięcy temu mieliśmy przypadek klienta, który nie był w stanie uruchomić silnika w swoim samochodzie. Kolejni mechanicy wymienili mu chyba wszystkie możliwe części w układzie zapłonowym, a nawet wyremontowali dokładnie cały silnik. I nic. Ostatecznie okazało się, że przyczyną problemów był zapchany katalizator. Niemożliwe? A jednak!

People Also Searches czy kleił ktoś katalizator w samochodzie

Katalizator w Samochodzie ""Fakty i Mity" Video Answer

Leave a Comment