Czy egr i katalizator to to samo

Katalizator jest rozgrzany do temperatury kilkuset st. C przez spaliny. Wjazd do wody powoduje jego szokowe schłodzenie i skurczenie się metalowej obudowy. To z kolei powoduje ściśnięcie wkładu wewnątrz katalizatora i jego skruszenie. Awaria układu zapłonowego, powodująca wypadanie zapłonów.

Zawór EGR jest urządzeniem, które nierzadko sprawia poważne problemy, a wymiana na nowy kosztuje od kilkuset do ponad 1000 zł. Dlatego też niektóre osoby decydują się na jego eliminację, zaślepienie czy wyłączenie. Wielu twierdzi, że nie jest potrzebny. Niestety, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Jak to działa: oczyszczanie spalin, filtr DPF, katalizator SCR, układ …

Na przykład silnik 3.6 Pentastar z Chryslera w ogóle nie ma EGR. Spaliny opuszczające silnik (oczyszczone przez katalizator) są już tak czyste, że nie ma potrzeby ich dopalać. Czyli – da się. Filtry sadzy. To ulubiony temat Polaków rozmawiających o dieslach. Nic nie jest ważne, tylko czy ma DPF – Diesel Particulate Filter.

Tematy o egr katalizator, Silnik AZQ błąd katalizatora P0420, vectra c typ y20dth problem z egr, Seat Cordoba 2005 1.4 16V BKY – Check Engine – sonda lambda katalizator, Peugeot Partner 1.6 HDI błąd EGR-u P0490 P0401, zatkany katalizator stilo 1.9 jtd???

People Also Ask czy egr i katalizator to to samo

Kiedy musi się rozgrzać katalizator?

Katalizator musi się rozgrzać, do minimum 300 st. C, aby mogły zachodzić w nim reakcje katalityczne.

Kiedy otwiera się zawór EGR?

Zawór EGR otwiera się tylko w określonych warunkach, dziś decyduje o tym sterownik pracy silnika. EGR pozostaje zamknięty na obrotach biegu jałowego oraz dopóki silnik nie jest obciążony i/lub nie osiągnie optymalnej temperatury pracy. Nie otwiera się również przy pełnym obciążeniu silnika.

Co to jest katalizator miodu?

Z katalizatora wychodzi kolejna rura, która prowadzi oczyszczone spaliny do tłumika. Nośnik – wewnętrzna struktura o przekroju plastra miodu, składająca się z tysięcy kanalików, umożliwiających przepływ spalin.

People Also Searches czy egr i katalizator to to samo

Co to jest Zawór EGR – Fakty i Mity Video Answer

Leave a Comment